4. EURO RC WINTER CHALLENGE 2013/2014

Jak se již stalo zaběhlou tradicí, je přes zimní období připraven menší šampionát. Letos se pojede 4. ročník s příznačným názvem Euro RC Winter Challenge. Kalendář obsahuje celkem 7 závodů, jak už bývá zvykem, většina z nich se odehraje v teplém zázemí školní tělocvičny, tedy na kluzkých parketách. Dvě soutěže jsou ale naplánovány ve venkovních prostorách. Jednou z nich je již klasická Svatoštěpánská Ice Apple Rally, jedoucí se v prostorách nadzemního parkoviště u OZC Zlaté jablko v centru Zlína. Naprostou novinkou je ale Barrel Rally, ta se uskuteční 9. lisopadu jako úvodní podnik, místem konání je prostor u "Sudu" ve Slušovicích, povrch pak bude tvořit asfalt. 

Pořadatelé "Winteru" však na letošní zimní sezónu musí přistoupit k nepopulárnímu kroku, a to ke zdražení startovného o 50 Kč. Důvod je prostý - ve všech školních tělocvičnách došlo od letošního podzimu k nemalému zdražení nájmu ve výši cca 65%. Přesto, že rozpočet šampionátu bude zřejmě napjatý, startovné je navýšeno jen o 50%, konkrétně tedy na 150 Kč. Podařilo domluvit jednu z nejlevnějších školních tělocvičen, a to na 12. ZŠ Podhoří. 

Co se týká pravidel, proti minulému ročníku je v nich pár menších změn, v podstatě jsou ale téměř shodné s pravidly šamionátu Euro RC Rally Challenge. 

Všem jezdcům přejeme šťastný dojezd do cíle, dobré zážitky a těšíme se na hojnou účast.„Loa“ ERC